Szkoła Podstawowa
im. Mikołaja Kopernika
w Młyńczyskach

Dzień postaci z bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek (International Day of Fairy Tales Characters) to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney’a (1901-1966).

W naszej szkole również świętowano. Dzieci za pomocą kostiumów przeobraziły się w wróżki, księżniczki, Batmana, Boba Budowniczego, Myszkę Miki, Smerfy, Kubusia Puchatka, Śpiącą Królewnę, Pana Kleksa i wiele innych postaci . Ten dzień miał wszystkim przypomnieć, jak ważne są bajki i że warto do nich powracać. Najważniejszym celem było, zachęcenie dzieci do czytania bajek zainteresowanie dzieci bajkami i baśni. 

Z tej okazji uczniowie klas 0-8, wzięli udział  w Balu Postaci z Bajek. Każdy uczeń mógł zaprezentować swoją ulubioną postać i pokazać się na forum szkoły w pięknym bajkowym przebraniu. Każdy uczeń dostał cukierka i zakładkę z cytatami.

Dla uczniów z klas 0-3 przygotowano zagadki związane z postaciami Disney’a, natomiast starsi uczniowie rozwiązywali test ze znajomości bajek. Podsumowaniem tego pięknego dnia było wybranie najpiękniejszych przebrań. Zwycięzcy dostali dyplomy i nagrody.

Dziękujemy za udział w zabawie i życzymy wszystkim, aby żyli długo i szczęśliwie…

Komunikaty

Nie ma więcej postów
Skip to content