Szkoła Podstawowa
im. Mikołaja Kopernika
w Młyńczyskach

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hallo (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości.

W naszej szkole po raz kolejny obchodzone było to święto i jak zwykle uczniowie przesyłali sobie miłe, życzliwe pozdrowienia. W tym dniu dominował kolor żółty– kolor optymizmu i radości. Nauczyciele oraz  pracownicy szkoły byli ubrani na żółto bądź też mieli żółte akcenty ubioru. Rozdawane były pierniczki. Był to dzień pełen radości, każdy dla każdego był życzliwy i miły, na twarzach królował uśmiech. Dziękujemy wszystkim za  życzliwość i zaangażowanie. Życzymy, aby każdy z Was dzielił się życzliwością, ale również doświadczył jej od innych.
Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie.

Bądźmy życzliwi na co dzień! 😊 Niech Dzień życzliwości trwa cały rok!!

Komunikaty

Nie ma więcej postów
Skip to content