Szkoła Podstawowa
im. Mikołaja Kopernika
w Młyńczyskach

Święto Komisji Edukacji Narodowej

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej – obchodzony w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej. Z tej okazji, Pan Wójt Gminy Łukowica wraz z Panem Skarbnikiem Gminy, Panem Sekretarzem Gminy oraz Panią Dyrektor ZOE spotkał się z Dyrektorami i Nauczycielami Szkół i Przedszkola Gminy Łukowica. Spotkanie było nie tylko okazją do złożenia najserdeczniejszych życzeń wszystkim pracownikom oświatowym, ale także możliwością wyróżnienia i nagrodzenia zasłużonych dyrektorów i nauczycieli.

Dzień Edukacji Narodowej to święto, które zawsze skłania ku refleksji nad znaczeniem zawodu nauczyciela i prawidłowością funkcjonowania systemu edukacji. Jest to także moment na docenienie zaangażowania i trudu w codziennych obowiązkach pracy nauczyciela.

To święto wszystkich nauczycieli, pedagogów, pracowników oświaty oraz ludzi związanych bezpośrednio lub pośrednio z placówkami oświatowymi. Jest też okazją do wskazania faktu, że młodemu pokoleniu potrzebne są autorytety oraz wartości, którymi należy kierować się w życiu. Dobry nauczyciel ukierunkuje dziecko na właściwe działania, rozwinie u niego zdolności i zainteresowania, sprawi, że będzie ono potrafiło radzić sobie i odnosić sukcesy w życiu dorosłym.

Wśród tych, którzy otrzymali Nagrodę Wójta Gminy Łukowica znaleźli się:
Bogumiła Talar – Dyrektor SP w Młyńczyskach
Renata Talarczyk – Nauczyciel SP w Młyńczyskach
Iwona Biernat – Nauczyciel SP 2 w Przyszowej
Zdzisława Czaja – Nauczyciel SP 1 w Przyszowej
Maria Nalepa – Nauczyciel SP w Roztoce
Maria Majda – Nauczyciel SP w Jastrzębiu
Ewelina Dyrek – Nauczyciel SP w Świdniku
Ewa Walczak – Nauczyciel SP w Jadamwoli
Krystyna Kwit – Nauczyciel SP w Łukowicy
Wioletta Oleksy – Dyrektor SP w Łukowicy 

 

Komunikaty

Nie ma więcej postów
Skip to content